Kā izprast vēža diagnozi?
Ārstēšana
Rehabilitācija
Paliatīvā aprūpe
Pretvēža profilakse
Ko jautāt ārstam?
Praktiski jautājumi
Sadarbības partneri

Slimības izplatība un audzēja stadija

Primāri izplatīts (arī metastātisks) audzējs jeb IV stadija

Tas ir jebkura izmēra audzējs ar metastāzēm attālos orgānos. Par attāliem orgāniem uzskata jebkurus orgānus, kā arī limfātiskos mezglus, kuri atrodas tālu no orgāna, kurā sākotnēji attīstījās audzējs.

Atsevišķos gadījumos, piem. galvas un kakla audzējiem, IV stadija vēl nenozīmē, ka ir atrastas attālās metastāzes. IV stadiju nosaka jau tad, kad pats sākotnējais audzējs ir ļoti liels, ieaug blakusstruktūrās un izplatās tuvējos limfmezglos.

IV stadijas audzēji pieskaitāmi pie novēloti diagnosticētiem gadījumiem, to ārstēšana ir īpaši sarežģīta, jo pacientiem parasti ir ne tikai dažādi simptomi, bet arī  orgānu bojājumi, kas vairāk apgrūtina  ārstēšanu. IV stadijas audzēju gadījumā lielākoties izārstēšānos panākt nav iespējams, taču ārstēšanas mērķis ir slimību apturēt, samazināt tās izplatību, pagarinot dzīves ilgumu un uzlabojot dzīves kvalitāti. IV stadijas audzēju ārstēšanā bieži vien izmanto medikamentozo terapiju – ķīmijterapiju, mērķterapiju, imūnterapiju. Ja izdodas vai ir nepieciešams, tad var pielietot arī ķirurģisku ārstēšanu, staru terapiju.

 
Avota nosaukums: Onkoloģisko pacientu atbalsta biedrība "Dzīvības koks"
Avota adrese:  www.dzivibaskoks.lv

Informācija ir pārbaudīta un uzticama, taču tā neaizstāj ārsta vai citu profesionāļu konsultācijas!
Sūtu vēstuli Vēstule ir nosūtīta

Nosūtīt uz epastu

Vēstulē Jūs saņemsiet šī raksta kopiju.
Jūsu epasta adrese: